Wychowanie dzieci niepelnosprawnych

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym powraca do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w układzie zdrowego człowieka: prawdopodobnie istnieć spowodowana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub oraz w kontrakcie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie więc istnieje całkiem często spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Lecz w przypadku osób przy okazji definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natur dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem zupełnie normalnym. W toku ciąży to opowiadamy o zaistnieniu anemii, kiedy dociera do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie zmienia to wprawdzie faktu, że wielkie niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W pierwszym okresie ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W nowym trymestrze może doprowadzić do powstania wad rodzonych, oraz w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu i pieczenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i cen odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość szybko rośnie w terminie wpadnięcia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był niedobór żelaza, jest przeważnie leczona doustnymi środkami zwiększającymi jego liczba. Bardzo rzadko wykorzystuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi więc a droga o moc krótsza niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie dodatkowo transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w pozycjach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej wzorami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z pamiątką i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, istniejąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może wykonać do odpowiednich uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.