Uziemienie zbiornika gazu

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym punktem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów również zagranicznych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny zbiera się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie przystępuje do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to zupełnie realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest wszystek zdrowo myślący pracownik i przedsiębiorca w sfery.

Tutaj z odsieczą przychodzą nam mechanizmy oraz układy uziemień elektrostatycznych. Ich podejmowanie w treści daje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu istnieje spora liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają i na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W powiązaniu z kolejnymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania produktu lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką ofertę, zamykając zawór czy wlew, co jest użyteczne w przypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego modelu rozwiązania często przypisuje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach tworzących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do całkowitego ograniczenia proces ubierania się powierzchni materiałem. Pewno toż wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa więc nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.