Urzadzenie diagnostyczne bosch kts 540

Czym stanowi kolposkop?

http://fiskalne-krakow.pl/post/tania-kasa-fiskalna.htmlCena kasy fiskalnej. Gdzie tanio kupić? Polkas

Kolposkop to jeszcze dużo atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego wykonanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, jakie mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i widzenie go na określonym ekranie, a jeszcze zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.