Uklad rozrodczy zenski anatomia

Witam dobrze w drugim artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W ostatnim krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on leczy. Zapraszam do pozycji.
Z przyczyny na zajęcie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy dzieli się na międzynarodowe a wewnętrzne. Do ostatnich drugich zaliczamy, kiedy ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Dużo daleko jest i narządów zewnętrznych, a nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ osoba jest dwa jajniki, występują również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej trafia się w teraźniejszych czasach nowotwór tego procesu. Dlatego tak istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej pracy do męskich jąder. Wykonują one komórki jajowe, których celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego wielka masa stanowi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w którym kończy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, która nie była także okazji narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najszerszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki obecnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej realizowane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeśli idzie o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w przyszłym artykule.