Truskawki a cukrzyca ciazowa

Dobra reklama – cukrzyca ciążowa nie jest zjawiskiem powszechnym, dotyka jedynie około 3% ciężarnych kobiet, i jej objawy ustępują po porodzie. Zła wiadomość – w punkcie zaistnienia choroby osoba musi regularnie sprawdzać poziom cukru we naturze, ponieważ schorzenie wtedy może doprowadzić do ważnych uszkodzeń płodu, i przy porodzie niezbędna będzie obecność neonatologa, czyli lekarza zatrzymującego się badaniem schorzeń wrodzonych u noworodków. Cukrzyca ciążowa, to stworzona zaburzeniami gospodarki hormonalnej nietolerancja węglowodanów u kobiet, które do ostatniej chwile były prawidłowy poziom cukru we naturze. Najbardziej narażone na tego typu zaburzenie są kobiety, które przed wpadnięciem w ciążę miały sporą nadwagę, lub u której w rodzinie zdarzały się osoby cierpiące na cukrzycę typu II. Co dobrze, ryzyko zapadnięcia na cukrzycę ciążową wzrasta wraz z wiekiem i przy kolejnych ciążach.

Czynnikami, które mogą mówić o początkach wady są:

nadmierne pragnienie,
częste oddawanie moczu,
infekcje pęcherza, pach i skóry,
zmęczenie i mdłości,
zaburzenia widzenia.

Na szczęście cukrzyca ciążowa jest możliwa do wykrycia nawet w profesjonalnych badaniach kobiet ciężarnych. Jednak kluczowym jest, aby przyszła mama zwróciła uwagę lekarza na pojawiające się, niepokojące symptomy, aby w razie potrzeby dodatkowo ukierunkować badania. Wiele kobiet nie zdaje sobie z ostatniego potrzeby, ale wszelkie przypadłości ciążowe, takie jak tylko cukrzyca czy anemia, są możliwe do wyleczenia we wczesnych fazach wykrycia i skutecznie zminimalizują skutki uboczne, które mogą stanąć w gronie ich nienarodzonego dziecka. A skutki, jakie nieleczona cukrzyca ciążowa może sprawiać na płód, są naprawdę duże. Dla przykładu, dziecko może urodzić się z istotnymi wadami wrodzonymi, takimi jak wady serca, wady nerek albo same ośrodkowego układu nerwowego, co znacznie jest zdolność poważnego opóźnienia rozwoju dziecka oraz także przedwczesny poród lub nawet umieralność okołoporodową.

Leczenie cukrzycy liczy na dokonaniu odpowiedniej diety i leków przepisywanych przez specjalistę. Co znacznie, niezbędne będą częstsze kontrole lekarskie i bezwyjątkowe stosowanie się do życzeń lekarze prowadzącego naszą ciążę.