Transakcje offline online

Niemal każdy spośród nas jest kartę płatniczą. Niektórzy posiadają je, bo stosują im one pewne korzyści w życiu codziennym, inni jednak ale z potrzebie zakładają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, skoro jest to dla nich najbezpieczniejszy sposób sięgania po pieniądze zgromadzone na koncie.

 

Mienie z kart finansowych w ostatnich czasach jest coraz bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne sprowadzają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często związane jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Opowiadając o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich funkcjonowanie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam pobierze z niej dobre znane oraz autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te najczęściej nie wymagają podania kodu PIN jeżeli są na kwoty mniejsze niż pięćdziesiąt złotych, co znacznie osób ma za dużą przerwę w bezpieczeństwie. To chociaż nie do kraju prawda. Owszem, zgubienie umowy będzie zdecydowanie skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak tylko do kwoty z góry narzuconej przez bank-wydawcę karty, lub tegoż producenta. Najczęściej te liczby wahają się w możliwościach 100-200zł, po jakiego osiągnięciu karta zmusza terminal pos do zjednoczenia z bankiem celem osiągnięcia autoryzacji.

Drugie z zmianie banki od samego powodzie nie kupią na prowadzenie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie sprawy są autoryzowane na zajęciu, co pozwala każdorazowo nawiązanie wymieszania z bankiem oraz sprawdzenie lub mamy na koncie wystarczające środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie lecz nie wyciągnie z niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w magazynie poinformuje sprzedawcę, że mężczyzna podaje się skradzioną kartą. Pozwoli więc na szybkie ujęcie i obezwładnienie sprawcy oraz poświęcenie go w dłoni organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są to tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują przedstawiać w bliskich artykułach. Ponadto, coraz liczniejsza wartość banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości tworzenia płatności zbliżeniowych za pomocą ich stron, jeżeli dany bank liczy w kolekcji jedynie karty z lokatą płatności zbliżeniowych.