Tlumaczenie symultaniczne wikipedia

Tłumaczenie konsekutywne nazywane tłumaczeniem następczym stanowi pewnym z rodzajów tłumaczenia ustnego i pracuje się po wyjściu wypowiedzi mówcy. Tłumacz otrzymuje się tuż obok mówcy, uważnie słucha jego mowy a po jego dokonaniu wykonywa ją w sumie w następnym języku. Często ma z uprzednio sporządzonych informacji w trakcie przemówienia. Na tą chwilę tłumaczenie konsekutywne dużym stopniu zamienia się symultanicznym.

Rozwiazania mobilneComarch ERP Aplikacje mobilne - sprzedaż, innowacyjność, synchronizacja i sprawna komunikacja | Systemy ERP | POLKAS

Technika tłumaczenia konsekutywnego wytwarza się do selekcji tylko najważniejszych danych oraz przeznaczenia komunikatu. (angielskie „interpreter” wywodzi się od angielskiego czasownika „interpretować”). Tłumaczenia konsekutywne poleca się gównie przy minimalnej ilości uczestników np. na spotkaniach specjalistycznych, wycieczkach, w trakcie negocjacji, na szkoleniach, konferencjach prasowych czy spotkaniach biznesowych. Translacje konsekutywne są stosowane i w przypadku gdy menedżer nie jest nadzieje zapewnienia dobrego sprzętu koniecznego do tłumaczenia symultanicznego. Daje się czasem, że nawet doświadczony tłumacz, woli tłumaczyć krótsze fragmenty wypowiedzi albo nawet zdanie po zdaniu tak żeby jak właśnie oddać treść wypowiedzi. Stanowi obecne już jednak tłumaczenie liaison. Tłumaczenie konsekutywne dzieli się od tłumaczenia liaison wyłącznie długością fragmentów do przetłumaczenia. W bardziej szerszych spotkaniach wykonywa się tłumaczenia liasion, skoro są one mniej uciążliwe dla odbiorcy, jaki jest zmuszony czekać kilka chwili na tłumaczenie. Tłumaczenie konsekutywne jest żmudną pracą chcąca od tłumacza dobrego wykonania i wspaniałej nauce języka. Znacznie dobro opracowany i przygotowany określaj jest wstanie odtworzyć nawet dziesięciominutowe przemówienie. Wpływaj nie ma momentu na myślenie się nad odpowiednim słowem. W trakcie translacji musi zapamiętać liczby, daty, imiona czy nazwy. Aby zachować odpowiednią jakość tłumaczenia przed przystawieniem do produkcji tłumacz konsekutywny powinien dostać niezbędne materiały dotyczące tematu i nauki tłumaczenia. Mogą wówczas istnieć teksty wystąpień czy prezentacje.