System oswietlenia oparty o trojkolorowe diody led wykorzystuja skanery typu

Systemy oświetlenia awaryjnego mają dużo praktyczną rolę w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni zostać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich występowanie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zakończą się dopiero po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Kwalifikują się one na dalekie typy, ale zadaniem każdego z nich jest utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez pewny okres po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, natomiast w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie lecz w sektorze ale również w klubach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w porządku dobrej pracy instalacji. W momencie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest że pewne wady, którymi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny system możliwy do łączenia w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło działać wiele godzin, ale energię będzie bogata też oddać do kolejnych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.