System bezpieczenstwa czynnego i biernego

Wytrwali miłośnicy jazdy na pojeździe nie są w kształcie odmówić sobie przyjemności czerpanej z jazdy na rowerze nawet w momencie przewidywanego deszczu. Tłumaczą, że dobrzy strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze nie czyni żadnej różnicy pomiędzy wypadami rowerowymi w deszczu kiedy i w sezonie dobrej pogody. Poniżej przedstawiamy potencjalny strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze oraz ranking najlepszego sprzętu przeciwdeszczowego, choć będzie on jedynie wskazówką do ostatniego, na co dać uwagę podczas zakupu. Jak wiadomo, nasze oczekiwania będą inne podczas podróży w prostą mżawkę i wyjazd w miejsce, gdzie z natury pogoda jest kapryśna.

Lekka kurtka przeciwdeszczowa – jej ostateczną wada istnieje zatem, że dużo waży, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Jest optymalnym wyjściem, kiedy chcemy się na jazdę w czasie niepewnej pogody, jednak na że nie na stałą ulewę. Jej istotną decyzją jest krótka przepuszczalność powietrza, czyli po długim czasie dużego wysiłku swoje ciało może się nadmiernie spocić a my zaczniemy poczuć się jak w saunie. Tradycyjna kurtka przeciwdeszczowa – jest boleśniejsza i grubsza od wcześniej opisanej kurteczki przeciwdeszczowej, jednak przyznaje się nie jedynie na rower, ale a na piesze przechadzki. Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa powinna zawierać stójkę, lekko przedłużony tył, (aby zachować nasze nerki przed wychłodzeniem) oraz przynajmniej jedną kieszeń na drobiazgi. Co bardzo, tego typu sportowe kurtki przeciwdeszczowe są wyposażone w membranę, dzięki czemu ubranie nie tylko pomaga nas przed deszczem, ale również odprowadza pot, dzięki czemu po dużym pocie nie poczujemy nieprzyjemnego wrażenia gotowania się. Spodnie przeciwdeszczowe – wybór robi w treści tak samo jak z kurtkami. Albo lekkie, ale słabo oddychające, albo lekko grubsze, lecz odprowadzające pot. Najistotniejszym istnieje przecież, aby zwrócić uwagę na fakt, czy osoby radę przeciwdeszczowe spodnie ubrać jeszcze na zwykłe spodnie, najlepiej bez ściągania obuwia (czasem zdarza się, że jak złapie nas deszcz nie mamy ani ochoty, ani warunków by przebierać spodnie).

Strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze może obejmować wszystkie wysoko wymienione elementy garderoby. Dodatkowym rozwiązaniem są również specjalne ochraniacze przeciwdeszczowe na kask, buty i rękawice. A albo będą one odnoszone w decydującej mierze zależą od innych preferencji rowerzysty i warunków, w jakich się znajdzie.