Sklep fotograficzny wyposazenie studia

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i urządzenia są potrzebne w handlu z produktami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje mnóstwo sposobów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z urządzeniami mrożącymi, w których chroni się mięso – wśród nich zamienia się witryny, zamrażarki, wyspy bądź te szafy mroźnicze. Doskonałym programem, szczególnie w niższych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie wyłącznie w składzie, ale zarówno w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Kieruje się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Niezbędna jest jednocześnie lada ekspediencka, na jakiej kręci się i pakuje towar. W szybszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w składzie mięsnym to musza, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna posiadać dobrze duży plus dostępny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, kiedy również klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do cięcia mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do krojenia mięsa, także nie warto na nich dbać. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej albo stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest wyposażenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na życzenie klienta. Natomiast nie jest toż obowiązkowy element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna istnieje dodatkowo kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Wskazane istnieje także zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna istnieje w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje także oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin wybierających się na wystawie.