Seksoholik zalukaj

Oczywiście kiedy ważna się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To duży nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele osób. Pomimo tego, że ogranicza się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże występuje w duszy człowieka. Kobiety uzależniają się od osiągania orgazmów tak jedno jak ludzie.

Seksoholizm więc nic dziwnego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, jechanie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu swoich potrzeb – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i wyglądy depresyjne. Seksoholizm to zależenie do zaspokojenia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona jest problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji oraz okazywaniem uczuć, zarówno tych dobrych, jak również negatywnych. Na doskonałym miejscu listy swoich celów, dokładnie tak jak kobiety uzależnione od alkoholu, stawiają seks.

Choroba ta zawiera różne przyczyny powierzchowne u kobiet a u mężczyzn. Osoby poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich lub innych względów. Często zdarza się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks jest gwoli niej systemem na zachowanie partnera. U ludzi stanowi wtedy jednak twórz na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków rozpoczyna się oczywiście od abstynencji. To główny krok, jaki stanowi przyczyną udanej terapii – natomiast obecna będzie nieskończona i wymagająca. Dopiero po pierwszych objawach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować przyjść do momentu, sytuacji, emocji, których nie chcemy odczuwać czy mieć i dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej marzymy się pozbyć, planuje bezpośrednie źródło w doświadczeniach z dzieciństwa, o jakich możemy nie mieć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, iż istniejąc w kontakcie z kobietą uzależnioną, również powinniśmy skorzystać z uwagi specjalisty!