Rozwoj firmy dotacje 2015

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest toż dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w prawdziwym kierunku a ponadto w wyjątkowy sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo mocno, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), że będzie bogata je ustalić w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie a za malutkie, by ocenić jego ważny rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten termin – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił toż wówczas znak dla poprawiającego się organizmu dziecka, że dotychczas nie godzina na wolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na zdrowym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte właśnie w momencie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.