Rowne krojenie serow

Krojenie serów wydaje się być zagadnieniem banalnym, jednak doświadczenie ekspedientek w sklepach z serami na wagę wydaje się mówić zupełnie co innego. Sery w zależności od gatunku, mają różną konsystencję. Są sery twarde, do których pokrojenia trzeba użyć nieco więcej siły, ale też sery bardzo miękkie, wręcz przyklejające się do powierzchni noża, nawet gdy jest to nóż przeznaczony stricte do krojenia serów. Przez to, że powierzchnia noża brudzi się serem o lepkiej konsystencji, kolejne plastry jest coraz trudniej ukroić w sposób precyzyjny, bez uszkodzenia struktury sera.


Co w takim razie można poradzić osobom pracującym w sklepach, które codziennie po wielokroć muszą kroić różne gatunki serów w cienkie plastry dla swoich klientów? Przede wszystkim, muszą używać dobrej krajalnicy. Krajalnica do sera ma-ga to produkt bardzo wysokiej jakości, przeznaczony do krojenia serów wszelkiego gatunku. Posiada bardzo precyzyjne ostrze, które dokładnie wrzyna się w ser i odkrawa z niego cieniutkie, delikatne plasterki, bez względu na konsystencję tego sera. Oznacza to, że ta krajalnica potrafi w krótkim czasie pokroić większą ilość sera bez konieczności wycierania powierzchni ostrza co kilka plasterków. Jest to bardzo przydatne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba krojenia dużych ilości serów różnych gatunków w krótkim czasie, czyli głównie w sklepach. Coraz chętniej jednak decydujemy się na zakup krajalnicy do prywatnych domów, ponieważ okazuje się, że bardzo chętnie dajemy się wyręczać w czynnościach, które są konieczne, a które sprawiają nam sporo kłopotu.

Dziś, zamiast kupować ser na plasterki, możesz kupić własną krajalnicę do sera, i każdego dnia odkrajać tyle plastrów sera, ile akurat potrzebujesz z całego bloku sera! To znaczna oszczędność energii oraz samego sera, ponieważ ten przechowywany w postaci całego bloczku będzie psuł się o wiele wolniej niż ser pokrojony w cienkie plasterki w sklepie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl