Opracowanie strategii nowego produktu

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi reakcję na badanie, co obecne stanowi łatwa bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we właściwe miejsce zbyt wysokiego ciśnienia, które powstaje na wynik awarii. Urządzenia mogą stanowić podawane w różnych sposobach. Dzielą się między sobą w relacji od typie instalacji oraz medium. Mogą mieć rozmaite kształty, różne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na etapie produkcji. Potrafią być i stworzone z dalekich materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został zrealizowany w końcu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią stanowić indywidualnie dopasowane do gustu instalacji czy urządzenia. Realizowane są razem z wymogami klienta. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się płytki, jakie mają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży dostępne są płytki nacinane laserowo, przy zastosowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo znane jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka jest dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które dochodzą w skutku działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.