Odkurzacz centralny elementy

Tradycyjne odkurzacze grane w polach domowych cechują się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz siedzi w sprzątanym pomieszczeniu po wykonaniu odkurzania. Zawartość alergenów ważnych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u osób uczulonych na śmieci oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne przydatne w wybranych odkurzaczach nie rozwiązują tego tematu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz centralny jest rozwiązaniem milszym i bardziej higienicznym. Obsługa odkurzacza jest mocno łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centrum, który uruchamia jednostkę centralną. Odkurzacz centralny prowadzony jest na zwykle w miejscach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach i sposobach. Jednostka centralna odkurzacza jest połączona przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na wszystkiej kondygnacji sprzątanego budynku tworzone stanowi pewne gniazdo, co pozwala oczyszczanie pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wetknięciu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym sterowaniem do drinka z gniazd ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza przeprowadza się za pomocą włącznika zlokalizowanego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu od powietrza, a sam pojemnik oczyszczany jest raz na kilkoro miesięcy. Powietrze zassane przez urządzenie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu lub zbyt sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy istotnych istnieje również odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od pomieszczeń mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w pewnych godzinach.