Odkurzacz centralny elementy

Tradycyjne odkurzacze grane w polach domowych cechują się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz siedzi w sprzątanym pomieszczeniu po wykonaniu odkurzania. Zawartość alergenów ważnych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u osób uczulonych na śmieci oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne przydatne w wybranych odkurzaczach nie rozwiązują tego tematu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz centralny jest rozwiązaniem milszym i bardziej higienicznym. Obsługa odkurzacza jest mocno łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centrum, który uruchamia jednostkę centralną. Odkurzacz centralny prowadzony jest na zwykle w miejscach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach i sposobach. Jednostka centralna odkurzacza jest połączona przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na wszystkiej kondygnacji sprzątanego budynku tworzone stanowi pewne gniazdo, co pozwala oczyszczanie pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia.

Link

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wetknięciu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym sterowaniem do drinka z gniazd ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza przeprowadza się za pomocą włącznika zlokalizowanego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu od powietrza, a sam pojemnik oczyszczany jest raz na kilkoro miesięcy. Powietrze zassane przez urządzenie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu lub zbyt sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy istotnych istnieje również odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od pomieszczeń mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w pewnych godzinach.