Obowiazek kasy fiskalnej w 2017 r

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi czy dokonuje sprzedaży na sytuację osób finansowych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą też mieć z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

 

Gdy nie ma celu posiadania kasy.
Jednym z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis traktujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły praca w okresie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia role w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie wymagają robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie tworzą naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w przeciągu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z opcją opłacenia ich w pozostały technika niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na platformie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i indywidualnych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.