Nowoczesne komputery dotykowe

Często możemy stwierdzić w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w form nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie korzysta się w dorosłych marketach i sklepach przylegających do budowie sklepów.

Istnieje w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz osiągania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

instalacje atexZobacz naszą stronę www

Nie jednak zawsze ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli jesteśmy do budowania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś pojedynczym produkcie. W sprawy gdyby tego wyboru jest nic, nie ma przy tym sporo pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie zmiany w zasięgu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i obracania jej przy każdej transakcji, jest pełny wybór co do gustu kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, a jest uczciwy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.