Napoje zimne i gorace test

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na świeże napoje tego stylu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się robić je jedynemu. Istnieje więc nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale i większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można mówić jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i otwarte na jakimś stoisku. Dobrym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna książka będzie ciepłym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe materiały to nadal nie wszystko. Trzeba mieć prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest mnóstwo takich owoców i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale wykona swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie ale do deserów owocowych, ale oraz na dowód do wykonywania mrożonej kawy.