Moj wklad w rozwoj firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek swój biznes w kajecie. W tymże samym, w którym wykonywałeś ewidencje sprzedaży. A jego sklep nie miał tylko materiałów i artykułów, co na dowód nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych potrafi stanowić kilkadziesiąt rodzajów. Wprowadzanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo pozytywnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej formy?

Z odsieczą przychodzi firma Comarch, jeden z najliczniejszych twórców oprogramowania na Rodzimym rynku oraz udzielany przez niego wms program magazynowy. To jedyne i niezwykle zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych produktów oraz owoców. Wykonywa się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które doskonale ze sobą współpracują, a jednocześnie są doskonałe lekarstwo dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę planu i ułatwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada naszej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy generować dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości lekkich i ogromnych stanów, ustawiać znaczenia dla niektórych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje możliwość etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To niewątpliwie dodatki, do normalnego zadania, którym jest robienie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten daje dyspozycje, organizowane przez pracodawcę, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak ważne elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na okresie dokumentów handlowych, natomiast nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.