Leczenie uzaleznienia od telewizji

Rodzice bardzo często nie zdają sobie sytuacje spośród tego, z jakimi problemami muszą ciągnąć się ich dzieci. Często nie zauważamy niepokojących objawów, bo sami jesteśmy zajęci codzienną sztuką i robieniem obowiązków domowych. Warto wtedy poświęcić nieco czasu naszym dzieciom i po prostu się nimi zainteresować.

 

Jeżeli więc zauważymy, że polskie pociechy zaczęły się ostatnio dziwnie zachowywać, są ciągle ospałe, zmęczone oraz na nic nie mają ochoty, to główny objaw, który powinien dać nam dużo do myślenia. Jedną z najczęstszych przyczyn chorób psychicznych u młodzieży są… problemy rodziców! Chodzi tu o alkoholizm czy oryginalne uzależnienia w rodzinie. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak negatywnie sprawiają one na wygląd psychiczny swoich pociech. A jeśli sami narzekamy na jakiekolwiek uzależnienia, to my powinniśmy w wczesnej kolejności udać się na podobne leczenie.

Tak może naprawdę się zdarzyć, że nie będziemy w mieszkanie zrozumieć przyczyny problemów. Wtedy niezbędny pokaże się psychiatra dla niemowląt Kraków. Nastolatkowie często uważają, że do takich lekarzy udają się jedynie “dziwacy” i “inni ludzie”. Dlatego warto zrobić dziecko do wizyty w gabinecie psychiatrycznym. Wytłumaczmy mu, że psychiatra jest nudnym lekarzem, z którego usług ma mnóstwo osób.

Pamiętajmy także, że niezmiernie ważne jest znane wsparcie. To my stanowimy zachętę dla własnych dzieci. Zajmujmy się nimi oraz postarajmy się jak najczęściej mówić o nowych problemach i stałych sprawach dotyczących szkoły lub rówieśników. Dzięki temu szybciej zaobserwujemy niepokojące zmiany i lekko je usuniemy.