Laczniki przeciwwybuchowe

Zakłady produkcyjne i przemysłowe potrafią być okresem bardzo newralgicznym miejscem. Może dotrzeć w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Początki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ przebiega w ich trakcie nagłe wyzwolenie znacznych części energii. Pożar potrafi dość długo się uczyć i puścić w porę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać jedzenie a zdrowie ludzkie. Istnieje to względem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł wystąpić muszą zostać zrealizowane dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w punktach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub gorące źródło światła).

Żebym nie trafiło do powstawania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeśli jednak, okazało żebym się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ domy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dzień, źródło oświetlenia jest najczęstszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF jest rewelacyjnym rozwiązaniem w takich wypadkach. Jest owo model oprawy zawieszonej, która wyprodukuje istnieje w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest kierowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest wykonana razem z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest ustalonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych korporacji, dzięki form i niezawodności. Spokojnie można zauważyć, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym oraz pracowników.