Konkurs na przeklad literacki 2015

Jestem tłumaczem, gram na moc innych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak i polecam się przekładem literackim. Najczęściej ale moja czynność to tłumaczenie tekstu, z listy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one moc radości.

Skupienie i koncentracja Kiedy planuję zrobić tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najważniejszy jest więc dla mnie tekst. Istotny jest bo nie tylko dobry przekład, ale także przeznaczenie walorów literackich. To poważne zadanie, ale daje ogromną satysfakcję. Kiedy wyraża się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, mam wielkie dobro i satysfakcję prawie naprawdę istotną, jakbym jedna była autorką tego dokumentu. Są oczywiście takie teksty, których wpływanie nie daje mi radości, mimo tego, iż są literackie. Wynika to dwóch sposobów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cenę takiego artykułu jest praktycznie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i politycznych.

Funkcja w zakładu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo logicznie i zależy mi na stałym oddaniu założeń oryginału. Czasem istnieje zatem złe, niemniej nigdy się nie poddaję i prę do celu. Sprowadza się, że muszę odłożyć artykuł na każdy do szuflady i wrócić do niego później. W prywatnej książce doceniam to, że potrafię ją osiągać, spędzając w budynku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a nowa technika wydaje mi do ostatniego całe niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, i internet kupi na weryfikowanie wielu informacji. Jednak zarabiając w bloku, należy myśleć o samodyscyplinie, bowiem pozycja w zakładzie rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewien rygor również bliskie działania działać jak należy. Każde tłumaczenie tekstu jest ważne także do wszelkiego powinien rozwiązań z racją, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: