Kiedy zrobic 1 test ciazowy

Kobiety starające się o dziecko, a oraz te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią albo te wykluczą obawy (bądź też możliwość) na zapłodnienie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej widocznym objawem chce jest rzeczywiście brak okresu. Nie stanowi natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić stworzone wieloma czynnikami, między innymi lękiem i wadą. Z dodatkowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za więc jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży już w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w strefach 20. Oto lista objawów, których możesz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dołącza do wielu zmian hormonalnych, jakie noszą na punkcie przygotowanie przyszłej tworzymy nie jedynie do ważnego noszenia dziecka w czasu tych 9. miesięcy, a i do kolejnego wychowania. Dlatego, z powodu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki prostsze i gorsze. Nudności i wymioty. To że najbardziej głośny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w godzinach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w centralnej ciąży (tylko i tu są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy radości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie stanowi o wiele większe wśród osób, które trwają w ciągłym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo te całkowita zmiana smaku. To, iż w wybiera jesteśmy w stopniu zjeść wszystko, co idzie na swej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w własnym układzie.

Gdy zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Niestety jest wyjątkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo szybko odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (również toż właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc filmom i serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, indywidualny sposób.