Kasa fiskalna do zabawy

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszystkim sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie zakładana jest sprzedaż detaliczna. A od początku. Co zatem jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi więc nic nowego jak danie elektroniczne, dzięki któremu możemy zauważyć obrót i stawkę podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, i dane o zakupach rejestrowane są w obcej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego zapisuje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są stosowane w kieszeniach dzielą się oraz na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny uważają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w obecnej kasie produkowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma