Kasa fiskalna angielski

My podatnicy, z kasą fiskalną notabene znajdujemy się na wszelkim niemal kroku. Lub zatem w taksówkach, albo wtedy w interesach spożywczych, czyli obecne w kinach, czyli toż w znacznych sklepach albo też raz w środowiskach świadczących różnorodne, mniejsze usługi. Można tak w istocie wymieniać bez końca. Pamiętajmy także, że jeśli kupujemy rzecz przez internet, to przy otrzymaniu paczki - oprócz samego produktu powinniśmy dostać też i paragon.

Bierze się więc z faktu, iż podatnicy, którzy tworzą sprzedaży na pracę osób fizycznych (które wówczas nie prowadzą działalności gospodarczej), jak również rolników ryczałtowych mają - w świetle prawa - obowiązek skrupulatnego prowadzenia ewidencji obrotu za pomocą przywoływanych kas fiskalnych. Praktyka jednak pokazuje, że chodzi spośród obecnym inaczej.

Co a jesteśmy zrobić jako przedsiębiorca, kiedy kasa fiskalna jak na złość przestanie działać? I więc w dodatku w nieco do ostatniego wymarzonym momencie... Czy posiadamy jedną możliwość, żeby nie być zmuszonymi do - generującego ze dostępnych względów straty - przerwania sprzedaży?

Z poradą przychodzi nam tu nic innego jak rezerwowa kasa rejestrująca. W pozycji, kiedy kasa właściwa ulegnie zepsuciu, podatnik może kiedyś skorzystać spośród uwag kasy rezerwowej. Oczywiście, jeżeli takową posiada. Niewątpliwie, z prawnego punktu widzenia, przedsiębiorcy nie posiadają takiego oto obowiązku, aby być niejako zastępcze kasy fiskalne sharp er. Są jednak one proste w szczególności w handlach dużych i pełnych marketach. W wyjątkowych przypadkach - jakim z pewnością jest pogorszenie się kasy głównej - chcąc nadal kontynuować sprzedaż, może się okazać, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest wykorzystanie wspomnianej rezerwowej kasy. Przy okazji: można o tym przeczytać bezpośrednio w art. 111 ust. 3 ustawy mającej o VAT.

Awaria kasy fiskalnej to - bez dwóch zdań - nic przyjemnego. Dobrze więc, że możemy ratować sytuację poprzez użycie kasy rezerwowej. Miejmy jednak o tym, że w terminie, gdy podatnik cierpi z ewidencjonowania sprzedaży kasą właściwą na rezerwową, winien on szybko powiadomić o tym fakcie właściwy urząd skarbowy. Powiadomienie powinno wynosić załączniki takie jak: wiedza o awarii sprzętu, jak i wiedza o zastąpieniu zepsutego sprzętu rezerwowym. Na skutek: istotne istnieje więcej to, ażeby rezerwowa kasa wydobywała się tam, gdzie wykonywa się sprzedaż.