Jaki program do kas fiskalnych

optima biuro rachunkoweProgram Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

W dobie XXI wieku polskie firmy prześcigają się w tworzeniu oprogramowania do kas fiskalnych. Na rynku istnieje mnogość ofert i kas fiskalnych uposażonych w specjalistyczne oprogramowanie służące do ewidencjonowania sprzedaży oraz obrotów w zgodzie ze standardami prawnymi, by zadośćuczynić prawodawstwu ustawowemu.

Na rynku istnieje wiele programów do kas fiskalnych. Za przykład niech posłuży chociażby aplikacja PLU Manager, czyli program do kasy fiskalnej, który umożliwia łatwą i szybką konfigurację kasy fiskalnej. Narzędziem wystarczającym do jego obsługi jest zwykły komputer stacjonarny, tzw. Personal Computer (PC). Komputer stacjonarny nie jest wprawdzie narzędziem niezbędnym do pobrania i modyfikacji ustawień kasy, gdyż ta jest wszakże możliwa za pomocą klawiatury samej kasy fiskalnej. Program ten ma na celu usprawnienie pracy podczas wprowadzania nowych pozycji na liście PLU a także ich zmiany w czasie, gdy konieczna jest zmiana ustawień pracy kasy. Program PLU Manager dedykowany jest dla podmiotów, które planują posiadanie i użytkowanie jednocześnie kilku kas, np. dla sieci sklepów internetowych i stacjonarnych a także dla pojedynczych podmiotów, które obsługiwać będą swoich klientów za pomocą kilku stanowisk obsługi klienta. Dzięki włożonej w produkt pracy klient otrzymuje takie udogodnienia jak edycja sprzedawanych pozycji – towarów i usług i konkretnych pozycji takich jak nazwa, cena, stawka oraz kod. Dodatkowo dzięki funkcji szybkiej sprzedaży za pomocą klawiszy możemy edytować całe grupy towarów wg kodu – ich cenę, nazwę oraz stawkę usługi czy też cenę towaru. Najciekawszą funkcją oprogramowani jest jednak możliwość edycji ustawień kasy za pomocą zwykłego komputera stacjonarnego wyposażonego w system operacyjny Microsoft Windows. Dzięki temu udogodnieniu klient jest w stanie zmieniać stawki VAT, nagłówki, hasło, parametry systemu, uregulować kwestię opakowań zwrotnych a także same klawisze szybkiej sprzedaży na kasie fiskalnej. Ostatnią z funkcji w.w. programu jest opcja pobrania i zapisu danych sprzedażowych na komputerze osobistym bądź też ich pobranie i zapisu na dysku owego komputera bądź też innego nośnika danych, gdzie znajdą się m.in. wartość sprzedaży oraz ilość wyszczególnionych pozycji.

Jak widać oprogramowanie do kas fiskalnych może być bardzo zmyślne i warto przeszukać Internet w celu znalezienia oprogramowania najbardziej spełniającego nasze wymagania.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl