Jaka kasa fiskalna dla taksowkarza

Od 2011 roku każdy taksówkarz świadczący usługi przewozu dla osób fizycznych musi posiadać w samochodzie kasę fiskalną. Z obowiązku tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy wykonują swoje usługi tylko we współpracy z innymi podmiotami gospodarczymi.


Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj posiadają uchwyty pozwalające na jej stabilny montaż w samochodzie oraz zasilane są nie tylko z baterii umieszczonych w kasie, ale jest też podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki czemu nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle posiada wyświetlacz, który pozwala na korzystanie z niej w pozycji pionowej i poziomej oraz jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy powinno być łatwe do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera.
Dodatkowymi funkcjami, znacznie ułatwiającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w przypadku kiedy klient zrezygnuje z kursu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została zaprojektowana specjalnie z myślą o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany z niej posiada kilka niestandardowych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych jednostek w poszczególnych taryfach. Taksówkarz może również umieścić na paragonie informację o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp.
Oczywiście jak każda kasa fiskalna posiada one standardowe funkcje – wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego oraz dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru.
Kasa fiskalna może być też zespolona z taksometrem i stanowić jedno urządzenie, ale w praktyce takie rozwiązanie często się nie sprawdza, ponieważ w znaczący sposób zmniejsza to czas działania urządzenia i powoduje konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe jest też jej podłączenie do komputera w celu przygotowania odpowiednich funkcji czy aktualizacji oprogramowania.
Kasę można w wygodny i szybki sposób montować i demontować w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że może ona współpracować z wieloma taksometrami, czyli być używana nie tylko w jednym samochodzie, to można ją też zabrać do biura czy domu i tam przygotować wydruki raportów. Zabezpiecza to również przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl