Jak wybrac kase fiskalna i nie przeplacic

Na cenę kasy fiskalnej wpływa kilka czynników. Przede wszystkim droższe urządzenia fiskalne to takie, które mają wiele dodatkowych, przydatnych funkcji. Jeśli chcemy dokonać odpowiedniego zakupu, a przy tym nie wydać za dużo, wcześniej dobrze przemyślmy, które funkcje są, albo będą niezbędne, a które możemy sobie odpuścić.

Nikt nie lubi przepłacać. To oczywiste, że postawieni w obliczu konieczności kupna urządzenia fiskalnego, poszukujemy najtańszych możliwości. Oczywiście chcielibyśmy tym samym mieć sprzęt solidny, dobrej jakości i prosty w obsłudze. Niestety czasami tak bywa, że dobry sprzęt nie należy do tanich, a tani nie zawsze jest dobry. Jednak odpowiednio dobrana kasa fiskalna może być zarówno tania, jak i w pełni odpowiadająca naszym wymaganiom. Często możemy również spotkać się z atrakcyjnymi rabatami, gdzie najtańsza kasa fiskalna będzie również dobra jakościowo.

Kasa fiskalna, która wspiera biznes
Na cenę urządzenia fiskalnego wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest liczebność funkcji urządzenia. Pomyślmy, czy nasza kasa fiskalna ma nam służyć jedynie do wydawania paragonów i drukowania raportów, czy będziemy na niej przeprowadzać jakieś analizy lub zestawienia. Jeśli kasa ma nam pomóc w prowadzeniu działalności, bardziej wydajna może się okazać drukarka fiskalna, którą można połączyć z komputerem i pracować na zakodowanych w jej pamięci danych. Czym więcej innych funkcji ma kasa fiskalna, tym jest stosunkowo droższa. Sprawdźmy, jakie możliwości mają oferowane przez sprzedawcę urządzenia fiskalne i przemyślmy, które z tych funkcji będą dla nas przydatne.

Kolejny bardzo istotny czynnik to pojemność bazy PLU, czyli zapisanych towarów oraz usług. Im więcej pozycji do zapisania, tym wyższa jest cena. Dlatego właśnie w dużych supermarketach nigdy nie zobaczymy małej, najtańszej kasy, lecz duże urządzenie, za które właściciel firmy zapłacił od 3000 do nawet 8000 zł. W sklepach o ogromnej bazie towarowej takie urządzenia fiskalne są niezbędne, jednak czy nasza jednostka rzeczywiście musi mieć tak wielką kasę? Jeśli sprzedajemy jedynie kilkadziesiąt produktów i nie planujemy powiększenia tej liczby do kilku tysięcy, mała kasa fiskalna zupełnie nam wystarczy.

Zniecierpliwiony konsument
Tanie kasy fiskalne często zbyt wolno drukują paragony. Nie jest to regułą, ale bardzo często tak właśnie się zdarza. Jeżeli zwykle mamy wielu klientów, ten mankament okaże się dość uciążliwy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl