Gaszenie pozaru chomikuj

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi zatem najpopularniejszy i najbardziej widoczny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią stanowią. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszystkiego co reaguje z wodą. Z kolei proszki gaśnicze mają najogromniejsze zastosowanie. W relacji z posiadanego składu potrafią stanowić polecane do gaszenia prawie całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najpopularniejszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje proste zamierzenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne leczenie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne żyć podawana w przypadkach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na tym, że wodę można przesadzać w każdym miejscu, a parę jedynie w oddzielnych pomieszczeniach o pojemności nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W wyższych pomieszczeniach działanie pary prezentuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów wskazana jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do różnych substancji, a też podstawy ich wyrabiania i stosowania w region pożaru.