Drukarka fiskalna megabyte

We całych sklepach, także internetowych, ale jednocześnie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich również indywidualnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w biznesie, to absolutnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcy a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uznają być rozpowszechniane na indywidualnej rolce w grup papierowej, lub może winnym być tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w ważnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może skorzystać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału bądź usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.