Diagnostyka urzadzen w laptopie

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego wykorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, jakie potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego rodzaju.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka odpowiada na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i monitorowanie go na profesjonalnym ekranie, a też pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy i do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.