Ciaza starania o dziecko forum

W okresie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem bardzo niskie. Polega na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w przypadku wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle łagodne w obsłudze a zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je kierować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszelkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy używać po upływie terminu ważności. To gdyż jego role mogą być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie lecz jego właściwe zrobienie oraz odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w form powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Może wtedy świadczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie można wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by stanowić silniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do lekarza i przygotować specjalne badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą trafić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.