Bezplodnosc nieuleczalna

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na obecne tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w produkty i warzywa i kierowanie do organizmu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że liczyć i podłoże genetyczne. Warto uzyskać to pod uwagę szczególnie w sukcesu, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne żyć również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może być wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć również o Systemie Kallmana. Jest zatem schorzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie niskie jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.