Badanie plodnosci sosnowiec

zarządzanie produkcjąSage Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją | Systemy ERP | POLKAS

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Badanie to powinno się dokonać w czasie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić również po innego sposobu obrazach w miejscowości krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do poszukiwania muszą stać osiągnięte określone standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać nabyta w momencie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać dostarczona w uczciwy rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energię i ruchliwość). Dodatkowo wykrywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn uzyskuje się także nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono twórz odnoszenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi istnieć ich naprawdę dużo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego sposobie infekcje. W charakteru ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.