Badanie nasienia tarnow

Badanie płodności u mężczyzn polega przede każdym na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia. Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się dokonać w momencie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać i po innego typu obrazach w strefy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do poszukiwania muszą stać przeprowadzone pewne standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać pobrana w stanie 2-7 dni od stosunku, przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura, a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna również zostać dostarczona w odpowiedni sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn i mikroskopowej (liczba plemników, ich aktywność i ruchliwość. Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn poleca się i nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią stanowić zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono forma kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie stanowić ich tak bardzo wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też innego sposobie infekcje. W planu ich usunięcia przeprowadzane są badania mikrobiologiczne.